Co to jest kiretaż zębów i dla kogo jest ten zabieg?

Kiretaż zębów

Kiretaż to zabieg periodontologiczny polegający na zaawansowanym czyszczeniu kieszonek z kamienia nazębnego. Do zabiegu lekarz wykorzystuje specjalne narzędzia stomatologiczne tzw.kirety. Przed zakwalifikowaniem Pacjenta do zabiegu lekarz prowadzący przeprowadza dokładny wywiad w celu oceny stanu dziąseł i doboru odpowiedniej metody leczenia.

Komu należy zalecić tego typu zabieg?

Jest to najlepsze rozwiązanie dla Pacjentów, u których pojawił się problem z nadmiernie osadzającym się kamieniem, który może wnikać w szczeliny między zębem a dziąsłem. Jeżeli sam zabieg higienizacji nie jest wystarczający – lekarz może zalecić profesjonalny kiretaż zamknięty lub otwarty w zależności od stopnia zaawansowania stanu zapalnego.

Jeżeli tego typu problem periodontologiczny jest wcześnie zauważony i zabieg kiretażu zostanie przeprowadzony w początkowym etapie – istnieje duże prawdopodobieństwo całkowitego zlikwidowania stanu zapalnego i prawidłowej odbudowy płytkich kieszonek dziąsłowych.

Warto podkreślić, że po zabiegu należy bezwzględnie przestrzegać zaleconej przez specjalistę higieny jamy ustnej aby osiągnąć oczekiwany efekt leczenia.