Nasi specjaliści

Grażyna Bochenek Smile Dentica

lek. stom. Grażyna Bochenek

endodoncja mikroskopowa, protetyka

Godziny przyjęć

pon-czw: 9:00-14:00

piątek: 12:00-20:00

Agnieszka Nikonczuk, stomatolog, Czyżyny, Kraków

lek. stom. Agnieszka Nikonczuk

specjalizacja: stomatologia zachowawcza z endodoncją

zajmuje się: endodoncja mikroskopowa, stomatologia zachowawcza i dziecięca

Godziny przyjęć

środa: 14:00-20:00

piątek: 09:00-13:00

W roku 2019 ukończyłam kilkuletnie szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją. Wybierając zawód moje myśli zawsze kierowały się w stronę branży medycznej. Stomatologia pozwala szybko dostrzegać namacalne efekty pracy w postaci podniesienia komfortu życia pacjentów.
Z perspektywy czasu wiem, że to był strzał w dziesiątkę – moją największą satysfakcją są zadowoleni i regularnie wracający pacjenci. Jednocześnie to właśnie oni stawiają przede mną nowe wyzwania, co pozwala na weryfikację i surową ocenę mojej pracy.

W tej branży uczymy się całe życie. Postęp nauki wymaga od nas bycia na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i technikami pracy, co wymaga regularnego kształcenia, szkoleń, kursów. Jestem zdania, że od siebie należy wymagać więcej niż od innych.

Staram się dbać o to, by czas zawodowy i prywatny dzielić sprawiedliwie, nie zapominać o rodzinie, spędzać z bliskimi jak najwięcej czasu. Mieszkając w Krakowie nie można narzekać na nudę. Nawet z małym dzieckiem, które samo w sobie jest mocno absorbujące, dobra organizacja potrafi rozwiązać problem braku czasu. Gdy uda mi się znaleźć chwilę dla siebie, uczestniczę w zajęciach jogi, warsztatach psychologicznych, chodzę na basen, lubię też odwiedzać lokalne centra kultury. Wieczorami lubię obejrzeć dobry serial, grać w gry fabularne.

Karolina Babiuch, stomatolog, Czyżyny, Kraków

lek. stom. Karolina Babiuch

periodontologia

Godziny przyjęć

sobota: 09:00-14:00

Można powiedzieć, że miłość do stomatologii wyssałam z mlekiem mamy 😉 I chociaż nie od razu wiedziałam, że zostanę dentystą, to dzisiaj bardzo się cieszę, że kręta droga doprowadziła mnie na kierunek lekarsko-dentystyczny

Jako periodontolog zajmuję się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia (tkanek otaczających ząb) oraz błony śluzowej jamy ustnej. Choroby te mają ścisły związek z wieloma chorobami ogólnymi, dlatego ich właściwe rozpoznanie i leczenie ma niebagatelne znaczenie dla całego organizmu. Dzięki temu moja specjalizacja zapewnia mi stały kontakt z medycyną ogólną, która chyba od zawsze była moją pasją.

Oprócz tego, że jestem dentystą, jestem też badaczem, nauczycielem akademickim i szczęśliwą mamą uroczego siedmiolatka. Te wszystkie aktywności pozostawiają mi niewiele czasu na moje pozostałe hobby, czyli muzykę, książki i modę 🙂

Joanna Mycek, stomatolog, Czyżyny, Kraków

lek. stom. Joanna Mycek

chirurgia

Godziny przyjęć

wtorek: 14:00-20:00

Już od lat wczesnoszkolnych nauki przyrodnicze były mi bliskie, więc wybór klasy bio-chem-fiz w liceum był oczywisty. Na kierunek lekarsko-dentystyczny zdecydowałam się już w pierwszej klasie liceum. Wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i będę mogła wykorzystać swoje zdolności manualne. CO DAJE MI NAJWIĘKSZĄ SATYSTAKCJĘ W WYKONYWANYM ZAWODZIE? Uśmiech i wdzięczność pacjenta oraz radosne stwierdzenie na koniec wizyty, że nic nie bolało. 🙂

Ze wszystkich dziedzin stomatologii najbardziej interesuje mnie chirurgia oraz endodoncja. To w tych dziedzinach od samego początku rozwijam się najbardziej, systematycznie uczestniczę w wielu kursach i konferencjach.  Między innymi, właśnie ta płaszczyzna życia – czyli zawód – pozwala korzystać z moich „mocnych stron charakteru”, czyli dokładności i konsekwencji w działaniu.

Mówiąc ogólnie, sport! Przede wszystkim tenis (zarówno jako gracz i kibic) oraz narciarstwo.  Podróże- im dalej tym lepiej.  Dobra kuchnia- street food, sprawdzona restauracja lub coś ugotowanego z mężem. Kino, książki (szczególnie kryminały), muzyka- głównie gra na gitarze.

lek. stom. Emil Sułek

implantologia, chirurgia

Godziny przyjęć

wizyty umawiane indywidualnie

lek. stom. Michał Nawara

endodoncja mikroskopowa, chirurgia

Godziny przyjęć

pon/śr: 09:00-14:00

wtorek: 09:00-14:00

Anna Sierant-Hohendorff, stomatolog, Czyżyny, Kraków

lek. Anna Sierant – Hohendorff

medycyna estetyczna

Godziny przyjęć

sobota: 9:00-14:00

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej pozwala w sposób mało inwazyjny, bez konieczności hospitalizacji, zniwelować drobne mankamenty urody oraz zatrzymać proces starzenia. Przekłada się to na poprawę jakości życia pacjentów i satysfakcję z własnego wyglądu. Stomatologia i medycyna estetyczna to dwie dopełniające się dziedziny medycyny. Niedostatki natury estetycznej w obrębie twarzy mogą zostać skutecznie rozwiązane dzięki połączeniu leczenia stomatologicznego(zachowawczego, protetycznego, ortodontycznego) i medycyny estetycznej.

Wpływając na wygląd człowieka, poprawiając mankamenty jego urody niejednokrotnie uzdrawiamy nie tylko jego ciało, ale również duszę. Staram się odzyskać piękno i harmonię twarzy zaczynając od skóry na uśmiechu kończąc.
Poczucie estetyki, precyzja wykonywanych zabiegów oraz nieustanne podnoszenie kwalifikacji poprzez udział w licznych szkoleniach pozwalają uzyskać naturalny, pozbawiony sztuczności efekt zabiegów i zahamować proces starzenia. Staram się odzyskać piękno i harmonię twarzy zaczynając od skóry na uśmiechu kończąc.

Moją pasją są podróże w odległe zakątki świata, wędrówki górskie i jazda na rowerze. Co mogę zakwalifikować do osobistych osiągnięć związanych z podróżami? Zdobycie najwyższego wulkanu Azji, zaliczanego do korony wulkanów ziemi, znajdującego się w Iranie (Damavand 5610 m. n. p. m.).

Joanna Dudek, stomatolog, Kraków

lek. stom. Joanna Dudek

protetyka, stomatologia zachowawcza

Godziny przyjęć

wtorek: 14:00-19:00

Zuzanna Potoczek, stomatolog, Kraków

lek. stom. Zuzanna Potoczek

stomatologia zachowawcza oraz dziecięca

Godziny przyjęć

[chwilowo nie przyjmuje]

Stomatologia to fantastyczny zawód, w którym mogę obdarować pacjentów czymś bardzo cennym, czyli zdrowiem i uśmiechem. Wierzę że dzięki mojemu zaangażowaniu niejedna osoba polubi wizyty u dentysty i zadba o swój uśmiech.

Zajmuję się stomatologią zachowawczą oraz dziecięcą. Zawsze staram się dokładnie przedstawić plan leczenia, aby był on w pełni zrozumiały. W stomatologii zachowawczej cenię sobie staranne modelowanie powierzchni zębów, tak aby wyglądały one naturalnie. Wymaga to dużej precyzji oraz czasu, o czym wiedzą moi pacjenci 😉 Dużą uwagę przykładam do codziennych nawyków oraz higieny, aby pacjenci mogli cieszyć się efektami leczenia przez długie lata.

Stomatologia dziecięca jest cudowną dziedziną, praca z maluchami to czasami prawdziwe wyzwanie, ale też ogromna ilość śmiechu i zabawnych opowieści w gabinecie. Za cel postawiłam sobie wychowanie pokolenia, które z przyjemnością zasiądzie na fotelu stomatologicznym i które na starość będzie mogło pochwalić się swoim pięknym, naturalnym uśmiechem.

Poza pracą być może spotkasz mnie z mężem i synkiem Jurkiem na jednym z górskich szlaków, w lasach Beskidu Sądeckiego, na rowerach w Dolinkach Krakowskich, lub kajakach na Mazurach. Lubię spędzać czas z rodziną, odwiedzając mało uczęszczane zakątki Polski. Jestem fanką planszówek, muzyki filmowej i czarnej herbaty w ulubionym kubku.

lek. stom. Rafał Dąbek

stomatologia zachowawcza

Godziny przyjęć

czwartek: 14:00-20:00

piątek: 9:00-14:00

Anna Jurkowska, stomatolog, Kraków

lek. stom. Anna Jurkowska-Bruska

stomatologia zachowawcza, dziecięca oraz endodoncja

Godziny przyjęć

[chwilowo nie przyjmuje]

Paulina Profic, Smile Dentica, Kraków

Paulina Biela

higienistka stomatologiczna

Godziny przyjęć

piątek: 14:00-20:00

Decyzja o podjęciu nauki na kierunku „asystentka stomatologiczna” była bardzo spontaniczna. Tak naprawdę jeszcze przy zapisach do szkoły, nie byłam do końca przekonana czy to dobry pomysł. Dziś natomiast wiem, że to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu!

Ponieważ praca wyraża mój charakter, tym samym stała się dla mnie wielką radością. Uważam, że jestem osobą wzbudzającą zaufanie, dlatego rozmawiając z pacjentami, staram się by na chwile zapomnieli o ewentualnym lęku związanym z wizytą – że za chwilę usiądą na fotelu dentystycznym.
Jestem konsekwentna, sumienna i empatyczna, co w mojej pracy uważam za ważne cechy. Odpowiadam nie tylko za siebie, ale także wspieram pracę stomatologa i troszczę się o Pacjenta. Nie zapominam też o współpracy z całym zespołem gabinetu, gdyż cenię miłą atmosferę w pracy.

Moje hobby to sport, gównie siatkówka oraz piłka ręczna. W wolnej chwili relaksuje się słuchając muzyki.

Poza pracą – choć nadal w klimacie stomatologii – powadze wizyty adaptacyjne tzw. pogadanki w przedszkolach dla dzieci i uświadamiam ich jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej.

Klaudia Bujanowska

Klaudia Bujanowska

higienistka stomatologiczna

Godziny przyjęć

piątek: 14:00-20:00

Ewelina Lelowska

higienistka stomatologiczna

Godziny przyjęć

poniedziałek: 15:00-20:00

Kamila Szopa

asystentka stomatologiczna

Monika Scelina

Monika Scelina-Rajkowska

specjalistka ds. obsługi pacjenta i marketingu

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie Międzynarodowe. Do branży medycznej trafiłam zupełnie przypadkowo w 2006r. rozpoczynając pracę w Central Middlesex Hospital w Londynie, jako koordynator oddziału. Praca ta była na tyle satysfakcjonująca, że postanowiłam kontynuować swoje zawodowe doświadczenie po powrocie do Polski właśnie w tym kierunku.

Praca w środowisku medycznym wiąże się z tematyką zdrowotną, którą zawsze się interesowałam. Systematyczne pogłębianie wiedzy z zakresu stomatologii i ogólnie zdrowia sprawia, że praca jest ciekawa i pozwala ciągle się rozwijać. Staram się zachęcać wszystkich do zapoznania się z tematyką stomatologiczną pisząc regularnie posty na naszej stronnie na Facebooku.
Uważam, że Pacjent powinien być zadowolony nie tylko z samego przebiegu leczenia, ale również z tego co „przed” i „po”, dlatego do wszelkich spraw organizacyjnych dotyczących wizyt naszych Pacjentów podchodzę bardzo indywidualnie.

Najchętniej spędzam czas aktywnie. Relaksuję się przede wszystkim pływając, podczas wycieczek rowerowych, czy praktykując jogę, co świetnie pomaga zachować wewnętrzną równowagę w dzisiejszym szybkim tempie życia. Uwielbiam też kreatywnie spędzać czas z moimi dziećmi, które są dla mnie źródłem radości i niezliczonych inspiracji.