Nasi specjaliści

Grażyna Bochenek Smile Dentica

lek. stom. Grażyna Bochenek

endodoncja mikroskopowa, protetyka

Godziny przyjęć

pon-czw: 9:00-14:00

piątek: 12:00-20:00

Agnieszka Nikonczuk, stomatolog, Czyżyny, Kraków

lek. stom. Agnieszka Nikonczuk

specjalizacja: stomatologia zachowawcza z endodoncją

zajmuje się: endodoncja mikroskopowa, stomatologia zachowawcza i dziecięca

Godziny przyjęć

środa: 14:00-20:00

piątek: 09:00-13:00

W roku 2019 ukończyłam kilkuletnie szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją. Wybierając zawód moje myśli zawsze kierowały się w stronę branży medycznej. Stomatologia pozwala szybko dostrzegać namacalne efekty pracy w postaci podniesienia komfortu życia pacjentów.
Z perspektywy czasu wiem, że to był strzał w dziesiątkę – moją największą satysfakcją są zadowoleni i regularnie wracający pacjenci. Jednocześnie to właśnie oni stawiają przede mną nowe wyzwania, co pozwala na weryfikację i surową ocenę mojej pracy.

W tej branży uczymy się całe życie. Postęp nauki wymaga od nas bycia na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i technikami pracy, co wymaga regularnego kształcenia, szkoleń, kursów. Jestem zdania, że od siebie należy wymagać więcej niż od innych.

Staram się dbać o to, by czas zawodowy i prywatny dzielić sprawiedliwie, nie zapominać o rodzinie, spędzać z bliskimi jak najwięcej czasu. Mieszkając w Krakowie nie można narzekać na nudę. Nawet z małym dzieckiem, które samo w sobie jest mocno absorbujące, dobra organizacja potrafi rozwiązać problem braku czasu. Gdy uda mi się znaleźć chwilę dla siebie, uczestniczę w zajęciach jogi, warsztatach psychologicznych, chodzę na basen, lubię też odwiedzać lokalne centra kultury. Wieczorami lubię obejrzeć dobry serial, grać w gry fabularne.

Karolina Babiuch, stomatolog, Czyżyny, Kraków

lek. stom. Karolina Babiuch

periodontologia

Godziny przyjęć

sobota: 09:00-14:00

Można powiedzieć, że miłość do stomatologii wyssałam z mlekiem mamy 😉 I chociaż nie od razu wiedziałam, że zostanę dentystą, to dzisiaj bardzo się cieszę, że kręta droga doprowadziła mnie na kierunek lekarsko-dentystyczny

Jako periodontolog zajmuję się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia (tkanek otaczających ząb) oraz błony śluzowej jamy ustnej. Choroby te mają ścisły związek z wieloma chorobami ogólnymi, dlatego ich właściwe rozpoznanie i leczenie ma niebagatelne znaczenie dla całego organizmu. Dzięki temu moja specjalizacja zapewnia mi stały kontakt z medycyną ogólną, która chyba od zawsze była moją pasją.

Oprócz tego, że jestem dentystą, jestem też badaczem, nauczycielem akademickim i szczęśliwą mamą uroczego siedmiolatka. Te wszystkie aktywności pozostawiają mi niewiele czasu na moje pozostałe hobby, czyli muzykę, książki i modę 🙂

Joanna Mycek, stomatolog, Czyżyny, Kraków

lek. stom. Joanna Mycek

chirurgia

Godziny przyjęć

wtorek: 14:00-20:00

Już od lat wczesnoszkolnych nauki przyrodnicze były mi bliskie, więc wybór klasy bio-chem-fiz w liceum był oczywisty. Na kierunek lekarsko-dentystyczny zdecydowałam się już w pierwszej klasie liceum. Wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i będę mogła wykorzystać swoje zdolności manualne. CO DAJE MI NAJWIĘKSZĄ SATYSTAKCJĘ W WYKONYWANYM ZAWODZIE? Uśmiech i wdzięczność pacjenta oraz radosne stwierdzenie na koniec wizyty, że nic nie bolało. 🙂

Ze wszystkich dziedzin stomatologii najbardziej interesuje mnie chirurgia oraz endodoncja. To w tych dziedzinach od samego początku rozwijam się najbardziej, systematycznie uczestniczę w wielu kursach i konferencjach.  Między innymi, właśnie ta płaszczyzna życia – czyli zawód – pozwala korzystać z moich „mocnych stron charakteru”, czyli dokładności i konsekwencji w działaniu.

Mówiąc ogólnie, sport! Przede wszystkim tenis (zarówno jako gracz i kibic) oraz narciarstwo.  Podróże- im dalej tym lepiej.  Dobra kuchnia- street food, sprawdzona restauracja lub coś ugotowanego z mężem. Kino, książki (szczególnie kryminały), muzyka- głównie gra na gitarze.

lek. stom. Emil Sułek

implantologia, chirurgia

Godziny przyjęć

wizyty umawiane indywidualnie

lek. stom. Michał Nawara

endodoncja mikroskopowa, chirurgia

Godziny przyjęć

pon/śr: 09:00-14:00

wtorek: 09:00-14:00

W liceum zastanawiałem się nad wyborem medycyny lub stomatologii. Ostatecznie zdecydowałem się na stomatologię na Uniwersytecie Jagiellońskim – zachęciła mnie przede wszystkim możliwość połączenia wiedzy medycznej i pracy manualnej.

Stomatologia jest dziedziną medycyny, która bardzo szybko się rozwija. Cały czas się szkolę, aby być na bieżąco z najnowszą wiedzą stomatologiczną i móc zaproponować swoim pacjentom nowoczesne i najlepsze metody leczenia. Każdy zadowolony pacjent daje mi ogromną satysfakcję – ich komfort jest dla mnie tak samo ważny jak efekt końcowy leczenia.

Wolny czas spędzam z najbliższymi, gram w gry planszowe i video, w sezonie oglądam mecze NBA.

Jestem pasjonatem saunowania i kultury saunowej, dlatego w wolnych chwilach razem z żoną odpoczywamy w podkrakowskich saunariach.

Anna Sierant-Hohendorff, stomatolog, Czyżyny, Kraków

lek. Anna Sierant – Hohendorff

medycyna estetyczna

Godziny przyjęć

sobota: 9:00-14:00

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej pozwala w sposób mało inwazyjny, bez konieczności hospitalizacji, zniwelować drobne mankamenty urody oraz zatrzymać proces starzenia. Przekłada się to na poprawę jakości życia pacjentów i satysfakcję z własnego wyglądu. Stomatologia i medycyna estetyczna to dwie dopełniające się dziedziny medycyny. Niedostatki natury estetycznej w obrębie twarzy mogą zostać skutecznie rozwiązane dzięki połączeniu leczenia stomatologicznego(zachowawczego, protetycznego, ortodontycznego) i medycyny estetycznej.

Wpływając na wygląd człowieka, poprawiając mankamenty jego urody niejednokrotnie uzdrawiamy nie tylko jego ciało, ale również duszę. Staram się odzyskać piękno i harmonię twarzy zaczynając od skóry na uśmiechu kończąc.
Poczucie estetyki, precyzja wykonywanych zabiegów oraz nieustanne podnoszenie kwalifikacji poprzez udział w licznych szkoleniach pozwalają uzyskać naturalny, pozbawiony sztuczności efekt zabiegów i zahamować proces starzenia. Staram się odzyskać piękno i harmonię twarzy zaczynając od skóry na uśmiechu kończąc.

Moją pasją są podróże w odległe zakątki świata, wędrówki górskie i jazda na rowerze. Co mogę zakwalifikować do osobistych osiągnięć związanych z podróżami? Zdobycie najwyższego wulkanu Azji, zaliczanego do korony wulkanów ziemi, znajdującego się w Iranie (Damavand 5610 m. n. p. m.).

Joanna Dudek, stomatolog, Kraków

lek. stom. Joanna Dudek

protetyka, endodoncja oraz stomatologia zachowawcza

Godziny przyjęć

wtorek: 14:00-19:00

Po ukończeniu klasy o profilu biologiczno chemicznym w szkole średniej wybór studiów medycznych był dla mnie całkowicie naturalny. Jednocześnie zawsze podobały mi się zawody w których można realizować się  wykorzystując umiejętności manualne. Dodatkowo niezwykle ważnym było to aby w pracy mieć kontakt z drugim człowiekiem. Stomatologia okazała się specjalnością idealnie spełniająca te warunki. Po ukończeniu studiów w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego  podjęłam pracę w Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej gdzie odbyłam specjalizację w dziedzinie protetyki stomatologicznej.

Aktualnie moje zainteresowania skupiają się wokół stomatologii zachowawczej i protetyki stomatologicznej , ze szczególnym zwróceniem uwagi na stomatologię estetyczną. Zajmuję się leczeniem zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Zdaję sobie sprawę z tego, że Pacjenci siadając na fotelu stomatologicznym muszą obdarzyć swojego lekarza dużym zaufaniem, dlatego szczególnie cieszy mnie to kiedy widzę usmiechniętych wracających Pacjentów, zadowolonych z efektów leczenia.

Pomimo tego, że wykonywana przeze mnie praca potrafi pochłaniać ogromną część dnia, staram się znaleźć przestrzeń zarówno na sprawy codzienne, jak i różnego rodzaju zainteresowania. W sposób szczególny aktywność fizyczna pomaga mi nabrać energii i dystansu. Bardzo lubię długie piesze wycieczki, w każdym miejscu i o każdej porze roku. Jednak pewnie przyzwyczajenia nie dają o sobie zapomnieć i tak jak w pracy naprawiam, modeluję i formuje wypełnienia w zębach , tak po pracy bardzo często oddaje się różnego rodzaju aktywnościom manualnym – rysowaniem, dekorowaniem czy tworzeniem czegoś z niczego 😉

Zuzanna Potoczek, stomatolog, Kraków

lek. stom. Zuzanna Potoczek

stomatologia zachowawcza oraz dziecięca

Godziny przyjęć

[chwilowo nie przyjmuje]

Stomatologia to fantastyczny zawód, w którym mogę obdarować pacjentów czymś bardzo cennym, czyli zdrowiem i uśmiechem. Wierzę że dzięki mojemu zaangażowaniu niejedna osoba polubi wizyty u dentysty i zadba o swój uśmiech.

Zajmuję się stomatologią zachowawczą oraz dziecięcą. Zawsze staram się dokładnie przedstawić plan leczenia, aby był on w pełni zrozumiały. W stomatologii zachowawczej cenię sobie staranne modelowanie powierzchni zębów, tak aby wyglądały one naturalnie. Wymaga to dużej precyzji oraz czasu, o czym wiedzą moi pacjenci 😉 Dużą uwagę przykładam do codziennych nawyków oraz higieny, aby pacjenci mogli cieszyć się efektami leczenia przez długie lata.

Stomatologia dziecięca jest cudowną dziedziną, praca z maluchami to czasami prawdziwe wyzwanie, ale też ogromna ilość śmiechu i zabawnych opowieści w gabinecie. Za cel postawiłam sobie wychowanie pokolenia, które z przyjemnością zasiądzie na fotelu stomatologicznym i które na starość będzie mogło pochwalić się swoim pięknym, naturalnym uśmiechem.

Poza pracą być może spotkasz mnie z mężem i synkiem Jurkiem na jednym z górskich szlaków, w lasach Beskidu Sądeckiego, na rowerach w Dolinkach Krakowskich, lub kajakach na Mazurach. Lubię spędzać czas z rodziną, odwiedzając mało uczęszczane zakątki Polski. Jestem fanką planszówek, muzyki filmowej i czarnej herbaty w ulubionym kubku.

lek. stom. Rafał Dąbek

stomatologia zachowawcza, endodoncja

Godziny przyjęć

czwartek: 14:00-20:00

piątek: 9:00-14:00

Stomatologia to sztuka i nauka. Łączy w sobie umiejętności manualne z wiedzą, przez co jest to bardzo rozwojowa ścieżka kariery. Poprawa zdrowia jamy ustnej pacjentów i łagodzenie bólu, często nie pozwalającego normalnie funkcjonować, jest bardzo wymagającym zajęciem. Jednak pomimo wyzwań, jakie stawiają przede mną codzienne sytuacje w gabinecie, satysfakcja z pomocy jaką mogę zaoferować moim pacjentom wynagradza te trudy z nawiązką.

Nic tak nie buduje, jak dobrze wykonana praca i wdzięczność pacjentów. To motywuje mnie do dalszego poszerzania dentystycznych horyzontów.

Moja praca przez większą część dnia jest w pozycji siedzącej, to dość uciążliwe dla pleców, dlatego moją rutyną jest pływanie oraz jazda na rowerze. Po takiej aktywności dobry film i jeszcze lepsze jedzenie to podstawa udanego wypoczynku. Jeśli tylko znajdę trochę wolnego czasu staram się spędzać go podróżując.

 

Anna Jurkowska, stomatolog, Kraków

lek. stom. Anna Jurkowska-Bruska

stomatologia zachowawcza, endodoncja

Godziny przyjęć

[chwilowo nie przyjmuje]

Paulina Profic, Smile Dentica, Kraków

Paulina Biela

higienistka stomatologiczna

Godziny przyjęć

piątek: 14:00-20:00

Decyzja o podjęciu nauki na kierunku „asystentka stomatologiczna” była bardzo spontaniczna. Tak naprawdę jeszcze przy zapisach do szkoły, nie byłam do końca przekonana czy to dobry pomysł. Dziś natomiast wiem, że to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu!

Ponieważ praca wyraża mój charakter, tym samym stała się dla mnie wielką radością. Uważam, że jestem osobą wzbudzającą zaufanie, dlatego rozmawiając z pacjentami, staram się by na chwile zapomnieli o ewentualnym lęku związanym z wizytą – że za chwilę usiądą na fotelu dentystycznym.
Jestem konsekwentna, sumienna i empatyczna, co w mojej pracy uważam za ważne cechy. Odpowiadam nie tylko za siebie, ale także wspieram pracę stomatologa i troszczę się o Pacjenta. Nie zapominam też o współpracy z całym zespołem gabinetu, gdyż cenię miłą atmosferę w pracy.

Moje hobby to sport, gównie siatkówka oraz piłka ręczna. W wolnej chwili relaksuje się słuchając muzyki.

Poza pracą – choć nadal w klimacie stomatologii – powadze wizyty adaptacyjne tzw. pogadanki w przedszkolach dla dzieci i uświadamiam ich jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej.

Klaudia Bujanowska

Klaudia Bujanowska

higienistka stomatologiczna

Godziny przyjęć

piątek: 14:00-20:00

Ewelina Lelowska

higienistka stomatologiczna

Godziny przyjęć

poniedziałek: 15:00-20:00

Kamila Szopa

asystentka stomatologiczna

Monika Scelina

Monika Scelina-Rajkowska

specjalistka ds. obsługi pacjenta i marketingu

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie Międzynarodowe. Do branży medycznej trafiłam zupełnie przypadkowo w 2006r. rozpoczynając pracę w Central Middlesex Hospital w Londynie, jako koordynator oddziału. Praca ta była na tyle satysfakcjonująca, że postanowiłam kontynuować swoje zawodowe doświadczenie po powrocie do Polski właśnie w tym kierunku.

Praca w środowisku medycznym wiąże się z tematyką zdrowotną, którą zawsze się interesowałam. Systematyczne pogłębianie wiedzy z zakresu stomatologii i ogólnie zdrowia sprawia, że praca jest ciekawa i pozwala ciągle się rozwijać. Staram się zachęcać wszystkich do zapoznania się z tematyką stomatologiczną pisząc regularnie posty na naszej stronnie na Facebooku.
Uważam, że Pacjent powinien być zadowolony nie tylko z samego przebiegu leczenia, ale również z tego co „przed” i „po”, dlatego do wszelkich spraw organizacyjnych dotyczących wizyt naszych Pacjentów podchodzę bardzo indywidualnie.

Najchętniej spędzam czas aktywnie. Relaksuję się przede wszystkim pływając, podczas wycieczek rowerowych, czy praktykując jogę, co świetnie pomaga zachować wewnętrzną równowagę w dzisiejszym szybkim tempie życia. Uwielbiam też kreatywnie spędzać czas z moimi dziećmi, które są dla mnie źródłem radości i niezliczonych inspiracji.