Nasi specjaliści

lek. stom. Grażyna Bochenek

stomatologia zachowawcza, endodoncja

Godziny przyjęć

pon/wt/czw: 9:00-14:00

środa: 09:00-20:00

piątek: 14:00-20:00

lek. stom. Agnieszka Nikonczuk

stomatologia zachowawcza, endodoncja, stomatologia dziecięca

Godziny przyjęć

środa: 14:00-20:00

piątek: 09:00-13:00

Wybierając zawód moje myśli zawsze kierowały się w stronę branży medycznej. Stomatologia pozwala szybko dostrzegać namacalne efekty pracy w postaci podniesienia komfortu życia pacjentów.
Z perspektywy czasu wiem, że to był strzał w dziesiątkę – moją największą satysfakcją są zadowoleni i regularnie wracający pacjenci. Jednocześnie to właśnie oni stawiają przede mną nowe wyzwania, co pozwala na weryfikację i surową ocenę mojej pracy.

W tej branży uczymy się całe życie. Postęp nauki wymaga od nas bycia na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i technikami pracy, co wymaga regularnego kształcenia, szkoleń, kursów. Jestem zdania, że od siebie należy wymagać więcej niż od innych.

Staram się dbać o to, by czas zawodowy i prywatny dzielić sprawiedliwie, nie zapominać o rodzinie, spędzać z bliskimi jak najwięcej czasu. Mieszkając w Krakowie nie można narzekać na nudę. Nawet z małym dzieckiem, które samo w sobie jest mocno absorbujące, dobra organizacja potrafi rozwiązać problem braku czasu. Gdy uda mi się znaleźć chwilę dla siebie, uczestniczę w zajęciach jogi, warsztatach psychologicznych, chodzę na basen, lubię też odwiedzać lokalne centra kultury. Wieczorami lubię obejrzeć dobry serial, grać w gry fabularne.

lek. Anna Sierant – Hohendorff

medycyna estetyczna

Godziny przyjęć

sobota: 9:00-14:00

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej pozwala w sposób mało inwazyjny, bez konieczności hospitalizacji, zniwelować drobne mankamenty urody oraz zatrzymać proces starzenia. Przekłada się to na poprawę jakości życia pacjentów i satysfakcję z własnego wyglądu. Stomatologia i medycyna estetyczna to dwie dopełniające się dziedziny medycyny. Niedostatki natury estetycznej w obrębie twarzy mogą zostać skutecznie rozwiązane dzięki połączeniu leczenia stomatologicznego(zachowawczego, protetycznego, ortodontycznego) i medycyny estetycznej.

Wpływając na wygląd człowieka, poprawiając mankamenty jego urody niejednokrotnie uzdrawiamy nie tylko jego ciało, ale również duszę. Staram się odzyskać piękno i harmonię twarzy zaczynając od skóry na uśmiechu kończąc.
Poczucie estetyki, precyzja wykonywanych zabiegów oraz nieustanne podnoszenie kwalifikacji poprzez udział w licznych szkoleniach pozwalają uzyskać naturalny, pozbawiony sztuczności efekt zabiegów i zahamować proces starzenia. Staram się odzyskać piękno i harmonię twarzy zaczynając od skóry na uśmiechu kończąc.

Moją pasją są podróże w odległe zakątki świata, wędrówki górskie i jazda na rowerze. Co mogę zakwalifikować do osobistych osiągnięć związanych z podróżami? Zdobycie najwyższego wulkanu Azji, zaliczanego do korony wulkanów ziemi, znajdującego się w Iranie (Damavand 5610 m. n. p. m.).

lek. stom. Joanna Mycek

chirurgia, medycyna zachowawcza, endodoncja

Godziny przyjęć

wtorek: 14:00-20:00

Już od lat wczesnoszkolnych nauki przyrodnicze były mi bliskie, więc wybór klasy bio-chem-fiz w liceum był oczywisty. Na kierunek lekarsko-dentystyczny zdecydowałam się już w pierwszej klasie liceum. Wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi i będę mogła wykorzystać swoje zdolności manualne. CO DAJE MI NAJWIĘKSZĄ SATYSTAKCJĘ W WYKONYWANYM ZAWODZIE? Uśmiech i wdzięczność pacjenta oraz radosne stwierdzenie na koniec wizyty, że nic nie bolało. 🙂

Ze wszystkich dziedzin stomatologii najbardziej interesuje mnie chirurgia oraz endodoncja. To w tych dziedzinach od samego początku rozwijam się najbardziej, systematycznie uczestniczę w wielu kursach i konferencjach.  Między innymi, właśnie ta płaszczyzna życia – czyli zawód – pozwala korzystać z moich „mocnych stron charakteru”, czyli dokładności i konsekwencji w działaniu.

Mówiąc ogólnie, sport! Przede wszystkim tenis (zarówno jako gracz i kibic) oraz narciarstwo.  Podróże- im dalej tym lepiej.  Dobra kuchnia- street food, sprawdzona restauracja lub coś ugotowanego z mężem. Kino, książki (szczególnie kryminały), muzyka- głównie gra na gitarze.

lek. stom. Urszula Zajączkowska

stomatologia zachowawcza, dziecięca oraz endodoncja

Godziny przyjęć

piątek: 14:00-20:00

Jako lekarze dentyści dbamy nie tylko o zdrowie jamy ustnej pacjentów, ale także o ich lepsze samopoczucie – natomiast to połączenie, czyli zdrowie i dobry stan ducha, wywołuje szczery i piękny uśmiech! To jest właśnie to, czego wypatruje każdy stomatolog. Zadowolenia na twarzy Pacjenta, okazanego szerokim uśmiechem.

W moim zawodzie doceniam możliwość niezwykle dynamicznego rozwoju. W stomatologii najbardziej interesuje mnie endodoncja, protetyka i stomatologia estetyczna.
Ponadto, bardzo lubię to, co „zwykłe” i „codzienne” – czyli obserwowanie Pacjentów, którzy od zawsze unikali wizyt w gabinetach stomatologicznych ze względu na paraliżujący strach. W pewnym momencie przełamują go , obdarzając mnie pewnym kredytem zaufania i zaczynają regularnie przychodzić na wizyty. Zauważam wtedy –wspomnianą wcześniej reakcję wiązaną – że oprócz poprawy stanu jamy ustnej, każda kolejna wizyta powoduje poprawę ich samopoczucia. Pacjenci cieszą się , że dbają o swoje zdrowie i że mogą uśmiechać się bez skrępowania. Te relacje z Pacjentami, same w sobie sprawiają, że praca nie może pozostać jedynie pracą. W to wszystko wchodzi zaangażowanie, systematyczna współpraca i na koniec…oczekiwany efekt. To jest nasze wspólne zwycięstwo, moje i Pacjenta, stąd czuję tak wielką radość i satysfakcję z wykonywanej pracy.

Sport i podróże. Najbardziej lubię podróżować do jak najmniej turystycznych miejsc , gdzie można zapomnieć o pędzie współczesnego świata, odpoczywać w przyrodzie i poznawać inne kultury.

lek. stom. Mateusz Mikos

stomatologia zachowawcza, dziecięca oraz endodoncja

Godziny przyjęć

wtorek: 12:00-20:00

Od Szkoły Podstawowej zawsze chciałem zostać lekarzem lub lekarzem dentystą. Moja mama jest z wykształcenia stomatologiem – ortodontą, stąd od dzieciństwa tematy medyczne i stomatologiczne nie były mi obce. W zawodzie lekarza podobało mi się to, że swoim działaniem jest w stanie przywrócić komuś zdrowie, uratować życie lub poprawić jego komfort. Dlatego po maturze, kierując się tradycjami rodzinnymi, wybrałem kierunek lekarsko-dentystyczny.

Pasja kojarzy mi się z pełnym zaangażowaniem w daną dziedzinę. Swój zawód postrzegam w kategoriach codziennych wyzwań, które wielokrotnie wymagają poświęcenia dużej ilości uwagi. Sprostanie im sprawia mi radość i motywuje do dalszego rozwoju. Dodatkowo, ciągle pojawiają się nowe technologie i rozwiązania, które czynią moja pracę jeszcze bardziej interesującą.
Ponadto praca daje mi dużo satysfakcji. Zwykle jest to moment, kiedy efekt mojej pracy znacznie odmienia jakość i komfort życia moich pacjentów. Gdy u Pacjenta wzrasta poczucie pewności siebie, zadowolenie i radość z możliwości swobodnego uśmiechu, wówczas jest to dla mnie największa nagroda. To bardzo zachęca do jeszcze większego zaangażowania w pracę zawodową.

Oprócz stomatologii interesuje się podróżami w różne zakątki świata, śledzę wydarzenia sportowe, a także bieżącą politykę krajową i ze świata. Lubię oglądać programy podróżnicze i reportaże. Dużą wagę przywiązuję do wspomnień z różnych wyjazdów, które archiwizuję w postaci zdjęć i montowanych filmów.Ponadto, cenię sobiespotkania w gronie rodziny i przyjaciół, kino, dobra książka, wyjście do teatru, na koncert lub inne wyjątkowe wydarzenie – to pomaga mi się zrelaksować i zregenerować siły. Ważnym aspektem jest dla mnie dobre samopoczucie i zdrowie, dlatego staram się regularnie podejmować zróżnicowaną aktywność fizyczną. Basen, rower, siłownia czy wędrówki po górachsą dobrym sposobem dla utrzymania kondycji fizycznej. W okresie letnim pływam też na kitesurfingu, a w zimie jeżdżę na nartach.

Agata Zachwieja

higienistka stomatologiczna

Godziny przyjęć

czwartek: 11:00-14:00

piątek: 10:00-20:00

Dostrzegam w niej szerokie możliwości rozwoju kompetencji zawodowych, a także osobistych. W zawodzie realizuję się przede wszystkim dlatego, że jestem osobą nastawioną na odkrywanie i naukę nowoczesnych praktyk dotyczących higieny stomatologicznej, a tych w stomatologii nie brakuje!

Odczuwam wewnętrzna potrzebę zmieniania swojej zawodowej rzeczywistości. Odpowiednia motywacja i rozwój sprawia, że zawód higienistki jest wart poznania. Takim sposobem przechodzimy z „pracy” do „pasji”, gdyż właśnie w pracy mocno kształtuję siebie.
Uwielbiam samodzielną pracę z pacjentem, prowadzenie szkoleń dla higienistek stomatologicznych – tym samym rolę trenera i wykładowcy podczas warsztatów. Uczestniczę w ważnych wydarzeniach dotyczących zagadnień z zakresu higieny stomatologicznej, a także współpracuję z firmami medycznymi – co nieustannie podnosi moje kwalifikacje.
Ponadto, to właśnie w gabinecie realizuje się jedno z moich ulubionych doświadczeń – czyli przyczynianie się do pięknych uśmiechów i zadowolenia pacjentów.

Poza pracą stawiam na aktywność! Sport, turystyka, dobra książka, teatr, muzyka, taniec, zdrowe odżywianie. Biegam z psem – polecam – to poprawia jakość życia, pozwala naładować akumulatory do dalszego działania. Do tego narty, rower, pływanie, udział w biegach charytatywnych dla fundacji schola cardis, dystans, biznes run. Promuję zdrowe nawyki higieniczne w szkołach i przedszkolach, Udzielam się w szlachetnej paczce, a także pomagam w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Paulina Profic

higienistka stomatologiczna

Decyzja o podjęciu nauki na kierunku „asystentka stomatologiczna” była bardzo spontaniczna. Tak naprawdę jeszcze przy zapisach do szkoły, nie byłam do końca przekonana czy to dobry pomysł. Dziś natomiast, wiem że to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu!

Ponieważ praca wyraża mój charakter, tym samym stała się dla mnie wielką radością. Uważam, że jestem osobą wzbudzającą zaufanie, dlatego rozmawiając z pacjentami, staram się by na chwile zapomnieli o ewentualnym lęku związanym z wizytą – że za chwilę usiądą na fotelu dentystycznym.
Jestem konsekwentna, sumienna i empatyczna, co w mojej pracy uważam za ważne cechy. Odpowiadam nie tylko za siebie, ale także wspieram pracę stomatologa i troszczę się o Pacjenta. Nie zapominam też o współpracy z całym zespołem gabinetu, gdyż cenię miłą atmosferę w pracy.

Moje hobby to sport, gównie siatkówka oraz piłka ręczna. W wolnej chwili relaksuje się słuchając muzyki.

Poza pracą – choć nadal w klimacie stomatologii – powadze wizyty adaptacyjne tzw. pogadanki w przedszkolach dla dzieci i uświadamiam ich jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej.

Klaudia Bujanowska

higienistka stomatologiczna

Monika Scelina-Rajkowska

specjalistka ds. obsługi pacjenta i marketingu

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie Międzynarodowe. Do branży medycznej trafiłam zupełnie przypadkowo w 2006r. rozpoczynając pracę w Central Middlesex Hospital w Londynie, jako koordynator oddziału. Praca ta była na tyle satysfakcjonująca, że postanowiłam kontynuować swoje zawodowe doświadczenie po powrocie do Polski właśnie w tym kierunku.

Praca w środowisku medycznym wiąże się z tematyką zdrowotną, którą zawsze się interesowałam. Systematyczne pogłębianie wiedzy z zakresu stomatologii i ogólnie zdrowia sprawia, że praca jest ciekawa i pozwala ciągle się rozwijać. Staram się zachęcać wszystkich do zapoznania się z tematyką stomatologiczną pisząc regularnie posty na naszej stronnie na Facebooku.
Uważam, że Pacjent powinien być zadowolony nie tylko z samego przebiegu leczenia, ale również z tego co „przed” i „po”, dlatego do wszelkich spraw organizacyjnych dotyczących wizyt naszych Pacjentów podchodzę bardzo indywidualnie.

Najchętniej spędzam czas aktywnie. Relaksuję się przede wszystkim pływając, podczas wycieczek rowerowych, czy praktykując jogę, co świetnie pomaga zachować wewnętrzną równowagę w dzisiejszym szybkim tempie życia. Uwielbiam też kreatywnie spędzać czas z moimi dziećmi, które są dla mnie źródłem radości i niezliczonych inspiracji.